niedziela, 21 marca 2004

Lords of the Zegrze - Part I (Drużyna Śmierdzącej Wody)

Do Śródziemia wróciła w końcu wiosna. Ciepłe promienie słońca rozgoniły stada ogrów (ich niedobitki przywdziały dresy w pasy + drewniane adidasy i pochowały się między blokami).Do Śródziemia wróciła w końcu wiosna. Ciepłe promienie słońca rozgoniły stada ogrów (ich niedobitki przywdziały dresy w pasy + drewniane adidasy i pochowały się między blokami). Aby to uczcić, drużyna złożona z niziołków, krasnoludów i innych takich (czyli Martinez, Bartek, Ufo, Hubert i spisujący te chwalebne dzieje WIR Dziejopis) wybrała się w okolice Mordoru, nad ziejący wyziewami wszelkimi zalew Zegrzyńskim zwany. Oczywiście jak przystało na rycerzy z wielkiej waleczności ale też z niewielkiej inteligencji znanych, nie zrobiliśmy tego wtedy, kiedy było ciepło i przyjemnie lecz wtedy, gdy temperatura spadła poniżej ogólnie uznawanej dolnej granicy przyzwoitości.
Trąby zwiastujące akcję grały już od rana, dzięki czemu cały Real na ul. Krakowskiej setki razy usłyszał Wagnera odgrywanego przez mój telefon. Odniosłem wrażenie, że podstawowym tematem dzwonienia było 'chce pojechać na deskę ale nie solo, żeby nie wyjść na idiotę (tak jakby zespołowo wyglądało się mniej idiotycznie w piance przy 6-7 stopniach C).
Ostatecznie ok. 13 zlądowaliśmy na dzikiej plaży (jak ona jest dzika, to kot-sierściuch mojej siostry jest czarną panterą). Po szybkiej orientacji doszliśmy do wniosku, że off-shore może być fajny na Hawajach, ale nie na Ściekowajach i to jeszcze przy takim szronie. Niezwłocznie wiec przeteleportowaliśmy się na drugą stronę, żeby wzbudzać uśmieszki wśród pospólstwa w krainie zwanej 'za mostem'. Decyzja co otaklować była bardzo prosta - jeden pędnik (NS DoctorX 5.0) i jedna deska (AHD MaxRide 62 - 105litrów). Ponieważ do tego jednego sprzętu było taklujących wielu wiec pobiliśmy pewnie kilka rekordów w tej dyscyplinie.
Po raz pierwszy znalazłem się w sytuacji, w której 5 chłopa takluje sprzęt po czym nie ma chętnych do pływania. Ponieważ zawsze miałem mało mózgu i naturę oblatywacza więc oczywiście mi przypadła rola żywego termometru Po paru minutach, wyposażony całkowicie w sprzęt Martineza (dotyczyło to także pianki, skarpet neoprenowych, butów i kaptura) zanurzyłem się w ciemnych i zimnych odmętach, do których pewnie i Nessie by nie wszedł. Sytuacją przejęty byłem do tego stopnia, że o braku trapezu przypomniałem sobie dopiero 10 m od brzegu, kiedy to oddalałem się już ku nieznanym obszarom. Moim szanowni koledzy oczywiście połączyli się ze mną w cierpieniu dając o tym znać siarczystym śmiechem - nie byliby tacy radośni, gdyby wiedzieli, ze zaraz będą skakać przez płot, żeby do mnie dotrzeć bo oczywiście wylądowałem 20m niżej z wiatrem. Niestety temperatura sprawiła, że po pierwszej glebie nie mogłem utrzymać bomu w rękach i ...... mnie kurna w sumie lekko zdryfowało. Tonie piekielne wyrzuciły me zziębnięte ciało na przystań Wojskowego Klubu Żeglarskiego. Kiedy dobiegła do mnie reszta drużyny, miałem dziwnie wybałuszone oczy, krzywą mordę i patrząc na czerwone łapska powtarzałem tylko 'My preciousssss!' sycząc przy tym podejrzanie. Po 10 minutach doszedłem jednak do siebie i zamiast się ewakuować postanowiłem spróbować jeszcze raz. Dzięki życzliwości kierownika przystani (wielkie, wielkie pokłony) mogliśmy przyprowadzić tam samochody, co mocno ułatwiło późniejsze pakowanie. W międzyczasie dojechała dzielna armia skrzata Przybyłkiem zwanego (Marcin-super czapka!) niestety bez psów bojowych. Ponieważ obydwa skrzaty (Marcin i Agnes) wybierają się niedługo do Francji więc nie dało się ich namówić na wejście do wody. Pozostałem więc nadal samotnym, mrocznym jeźdźcem (nawet mi to pasowało bo czułem się jak Chuck Yeager albo kierowca F1 - oddział ludzi pracuje, żebym ja raczył zasiąść do bolidu).
Tym razem pamiętałem o trapezie ale i tak nie było to pływanie życia. Zegrze odkryło przede mną swoją wielką tajemnicę - tu nie istnieje równy wiatr ze stałego kierunku. Można zapomnieć o miłym pływanku. Cały czas trzeba wisieć na łapach i starać się łapać pojedyncze szkwały. Można oczywiście założyć większy żagiel i walczyć z przeżaglowaniem (to byłoby chyba lepsze). Po godzinie wylądowałem w kolejnej przystani - tam nas nie wpuszczono więc musieliśmy ewakuować sprzęt przez ogrodzenie. Ja już miałem dosyć. Sprzęt przejął jego właściciel - Martinez. Szło mu ewidentnie lepiej, niż mi ale po 4 halsach stwierdził, że to żadna frajda i dał sobie spokój. Niestety dał spokój także swojemu żaglowi i to spokój ostateczny, bo po wylądowaniu w wodzie norcik stracił 2 bryty.

Podsumowanie - rozwalony żagiel, średnia frajda, kolejne postanowienie 'nigdy więcej Zegrza', przeziębienie (moje i żony - na pewno jest mi wdzięczna za rozsiewanie zarazy z Zegrza rodem) i świadomość, że na Zegrzu trzeba być terminatorem używającym 2x za dużego pędnika. Generalnie - było warto. Przynajmniej uświadomiłem sobie dobitnie potrzebę treningu kondycyjnego - zacząłem już ostro pracować, więc za rok ruszę nad Zegrze silny i piękny niczym Lara Croft.

Więcej zdjęć tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz