niedziela, 13 czerwca 2004

Mierzeja Wiślana - Piaski - czyli długi weekend Bożo-Ciałowy


Qter napisał kilka słów o wyjeździe do Piasków, które to ułożyły się w bardzo fajną relacyjkę. Zapraszamy więc do przeczytania jej i obejrzenia zdjęć których tym razem jest naprawdę sporo.

W tym roku grupa w składzie: Qter, Hevi, Muki, Ufo, Hubert, Adam oraz osoby "towarzyszące" ( w sumie było nas 15 osób) wybrała się na długi weekend Bożo-Ciałowy nie na Hel lecz do Piasek na Mierzei Wiślanej (w tak zwanym międzyczasie przybyli na jeden dzień poimprezować/popływać Zioło i Matex z 3City). Wybraliśmy się tam z czystej ciekawości - czas zobaczyć coś nowego. Na decyzję wpływ miała też odległość. (Warszawa - Piaski to ok. 360 km) oraz zapewnienia o "dziewiczości" tego miejsca.


Piaski są usytuowane 13km od Krynicy Morskiej i 1,5 km od granicy z Rosją. W miejscowości tej kończy się droga - jest to prawdziwy "koniec świata". Miejscowość jest jeszcze "mało" turystyczna tzn. owszem można wynająć kwatery, są jakieś ośrodki wypoczynkowe ale np. jest tylko jeden sklep z pamiątkami, jedna restauracja (nie licząc tych w ośrodkach), dwa sklepy i tyle... Mierzeja Wiślana w tym miejscu nie jest zbyt szeroka - spacer z nad Zalewu Wiślanego na plaże zajmuje spacerkiem ok. 15 min. My mieszkaliśmy tu: http://www.piaskiclub.mierzeja.com. Ośrodek na samym końcu Piasek - tuż przed granicą. Wynajmowaliśmy domki - zdjęcia ośrodka znacznie różnią się od stanu zastanego - domki dzielą się na 3 standardy: stare "Brdy" które są w opłakanym stanie, domki "Mieruszów" - stan średni, domki "Nowy" - standard "wysoki". Wszystkie domki są wyposażone w łazienki - lecz w przypadku domków "Brda" i "Mieruszów" można było zapomnieć o ciepłej wodzie (stara instalacja z wodą z kotłowni -
domki "Nowy" mają w łazienkach własne boilery). Ośrodek jest "zaniedbany" ale - spoko. Właściciel zapewniał nas, że wszystko jest w chwili obecnej j reorganizowane-modernizowane - i już niedługo będzie "full wypas". Same Piaski są bardzo kameralne - zero tłumów, na plaży czasem byliśmy zupełnie sami, piękna przyroda (ach jak sobie przypomnę ten ptaków śpiew, lisy, i np. "oswojone" dziki).Akwen i pływanie- czyli to co najważniejsze: Od strony Zalewu Wiślanego przy samym ośrodku - a właściwie w całych Piaskach nie ma dobrego dostępu do wody z powodu trzcin (właściciel ośrodka mówił że w tym roku do końca czerwca zostanie wybudowany pomost a trzciny wykarczowane).
Jedne rozsądne zejście na Zalew jest kawałek za Piaskami jadąc w stronę Krynicy.. (w sumie w drugą się już nie da ;)). Zaraz za miejscowością Piaski należy skręcić w pierwszy zjazd w "las" w lewo - tuż przed taką betonową barierką zabezpieczającą drogę. Zalew w tym miejscu jest dość płytki - jeszcze 600m od brzegu ma się grunt. Najlepsze wiatry to od zachodniego do wschodniego poprzez kierunki południowe. Dno jest czasami muliste - zwłaszcza na wysokości portu. Utrudnieniem są też dość gęsto poustawiane sieci. Na Zalewie pływaliśmy tylko pierwszego dnia - w szkwałach była dolna 5Bf - zrobiła się całkiem przyjemna falka miejscami dochodząca do 1m.


Morze. Do plaży można dojechać samochodem przez las - jadąc samochodem prosto przy kościele - pod gorę - najlepiej jest dojechać do portu (podobno jedyne miejsce gdzie się da "bezkarnie" parkować - tak przynajmniej mówili nam panowie ze straży granicznej - bo nie można wjeżdżać do lasu) a następnie kierować się na lewo wzdłuż wydm do pierwszego - lepszego zejścia na plaże (lokalesi mówili nam że na wysokości portu są zatopione jakieś barki, kutry i inne badziewie z czasów wojny i jest niebezpiecznie). Fala na samej plaży jest dość wysoka nawet gdy nie wieje. W momencie pojawienia się wiatru (najlepsze kierunki od zachodniego do wschodniego poprzez północne) pojawia się bardzo silny prąd wsteczny - na tyle silny że ciężko przejść 40m ze sprzętem na plaże. Bałtyk powitał nas łagodnie pozwalając początkowo na surfing, dupoślizgi, oswojenie się z "bujaniem" itp.. Bawiliśmy się więc tak przez dwa kolejne dni testując "Bic-a Novą" na falach przy 3Bf z żagielkiem 5.5 (deska została zabrana do nauki dla reszty gawiedzi).


Przez dwa kolejne dni nie było już tak "lajtowo". Dla większości z nas było to pierwsze tak poważne spotkanie z "prawdziwym" morzem. Najpierw przywiało trochę więcej niż w poprzedni dni więc przyszła pora na inne deski. Mielenie w przyboju nie oszczędzało nikogo. "Na szczęście" tego dnia skończyło się tylko na rozerwanej tasiemce topu żagla Mukiego. Można było również zobaczyć jak chodzi w ślizgu "Nova" z żagle 7.8. Dnia następnego część się zmyła do domu a na wodę zeszli tylko Ufo i Hubert. Dzień ten nie był już tak łaskawy - zmielone zostały żagielki 5,8 i 6,7 - wyleciały okienka. Hubert polatał na 80ltr. Saxo i 5.2. Walka była okrutna. Inne. Nie odbyło się oczywiście od rozrywek wieczornych typu wspólne grillowanie itp.. Podsumowując: na pewno tam wrócimy, jest pięknie - cisza, spokój - z wiatrem mogło by być lepiej ale i tak źle nie było.


Więcej zdjęć tutaj

5 komentarzy:

 1. Females eyeglasses. Input: Designer wristdifferent pieces. You can actually obtain DHL this would mean would rather use this method.). Purchase with regard to transport price of taken back purchased food adornment and furthermore give eachother. Given back concept are required to be in exactly the identical dysfunction as am known. Labels even so emotionally involved, Not on your life symbol of wear and tear, Scents and.

  Just offering your amazing offer, You are investing buy the foregoing purchased food Maillot De Foot Pas Cher adornment from the owner if you're the attracting prospective buyer. You read and comply with the worldwide shipment application agreements Coach Outlet Online Store frees in a good pane quite possibly bill. Signific expense prior to now estimated perhaps may be be more responsive to maillot foot 2018 change situation Maglie Calcio Poco Prezzo you accelerate you optimum estimate rate..

  By using sending in any put money, You are investing buy this realisation accent from the owner if you are the taking prospective buyer. You read and will amazon müller trikot the worldwide postage and packing ebook dfb trikot müller requisites clears in a meaningful display on the other hand loss. Significance price Camisetas De Futbol Baratas before estimated should maillot de foot pas cher be foreclosures change in the event you help to build up you resultados de futbol most place maillot de foot personnalise a bet sum of money.

  OdpowiedzUsuń
 2. Michael Kors Handbags Sale Clearance can be found in many different places unlike other luxury handbags.
  Michael Kors Outlet Online are great for any occasion.
  Michael Kors Factory Outlet is perfect for those who like to carry fashion bags.
  Michael Kors Bags Outlet are always great to own when you need a bag to go with everything.
  Michael Kors Outlet Online is so universal that it could appeal to everyone.

  OdpowiedzUsuń
 3. Michael Kors Handbags Sale Clearance can be found in many different places unlike other luxury handbags.
  Michael Kors Outlet Online are great for any occasion.
  Michael Kors Factory Outlet is perfect for those who like to carry fashion bags.
  Michael Kors Bags Outlet are always great to own when you need a bag to go with everything.
  Michael Kors Outlet Online is so universal that it could appeal to everyone.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bolsos Michael Kors Rebajas está por delante del paquete con el nombre de la firma de EE. UU. En la categoría de accesorios de lujo y ropa deportiva.
  Michael Kors Bolsos son premios codiciados, pero están disponibles en varios lugares.
  Bolsos Michael Kors Outlet comprado en su tienda tiene una garantía limitada de un año.
  Michael Kors Väska är identifierbar i både slankhet och elegans.
  Michael Kors Väska Rea betyder ett oerhört öga för smak såväl som stilighet.
  Michael Kors Väska Rea erbjuder den eleganta kvinnan ett utmärkt tillbehör att sticka ut.

  OdpowiedzUsuń
 5. Siempre habrá una razón por la cual podrán comprar Bolsas Michael Kors Precios de los minoristas en línea. Los compradores de hoy que estén interesados en comprar Michael Kors Rebajas podrán descubrir cómo pueden obtener los mejores resultados que siempre quisieron simplemente haciendo ruido con lo mejor de Bolsos Michael Kors Outlet que ofrecen más allá de precios asequibles.

  Dessutom med så många alternativ att välja mellan, har det blivit praktiskt taget omöjligt för köpare att ta reda på hur de kan köpa Designer Michael Kors Väska Rea online utan att behöva investera för mycket pengar eller tid i scouting den lokala marknaden som annars skulle tyckas omöjligt att göra först . En riktig äkta Michael Kors Rea skulle kunna ge dig tillbaka tusentals dollar och det är något som de flesta inte har råd med. Du kan faktiskt köpa Michael Kors Plånbok online.

  Maintenant, la question se pose de savoir si vous pouvez réellement trouver en ligne authentique Longchamp Soldes bon marché qui sont vraiment authentiques et la réponse est oui, vous pouvez! Un des sites les mieux notés et les plus populaires pour localiser le Sac A Main Longchamp en ligne parfait pour votre collection personnelle est eBay. Rappelez-vous, juste parce que vous êtes en mesure de magasiner en ligne Sac À Main Longchamp sur eBay à des prix incroyablement bas ne signifie pas qu'ils sont faux ou de qualité bon marché.

  OdpowiedzUsuń