poniedziałek, 21 marca 2005

Słowacja 2005 czyli zamknięcie sezonu narciarskiego 17.III-21.III.2005


Plan wyjazdu rodził się przez dłuższy czas - no bo ekipa nie mogła się zebrać, potem śniegu nie było itp. Itd.... Ale w końcu się udało. Na wyjazd finalnie wybrali się Muki, Hubi, Qter, Zioło, Fafik, Zembola i Nina.

Wyjechaliśmy w czwartek po pracy prosto do Krakówka. W Krakówku zwiedziliśmy lokalny supermarket zaopatrzając się w "najbardziej" potrzebne żeczy czyli piwko - bo był to dzień Św. Patryka oraz co nie co na ząb. W krakówku nocleg i małą imprezkę zapewnił nam Gog. Rano ruszyliśmy w dalszą drogę. Kawałek przed Zakopanym postanowiliśmy się rozdzielić na dwie ekpy aby sprawdzić gdzie są najlepsze warunki śniegowe. Ja, Zioło i Muki ruszyliśmy w stronę Starego Smokowca a Hubi z Fafikiem i laskami w strone Chopoku. Dotarliśmy do Smokowca i się okazało że śniegu jest wszędzie aż nadmiar jednakże z powodu silnego wiatru jak to mawiają tubylcy: " Vleky ne fungują" :P.

Szybka decyzja - coś na ząb i dalej w droge do Strebskiego Plesa. Tam w koncu udało się troche "połyżować:. Tym czasem druga ekipa była już na Chopoku i twierdziła że jest zajebiście. Po kilku godzinkach jazdy w Strebskim Plesie doszliśmy do wniosku że jedziemy na Chopok - dołączamy do reszty ekipy. Wieczorem już wszyscy razem imprezowaliśmy :D. Nastepnego dnia z samego rana udaliśmy się na stoki Chopoka. Góra - jak góra - troche wyciągów, kolejki do nich nie specjalnie długie - normalka. Jedynym mankamentem była niezbyt dobra pogoda i troche lodu - rekompensatą za to była impreza u podnóża organizowana przez koncern którego nikomu nie trzeba przedstawiać - "Becherowka". Miłe panie częstowały gęsto napojami wspomagającymi, odbywał się pokaz jazdy na rolkach i BMX-ach na rampie, pokaz skoków BIG-AIR na nartach i wiele innych. Po powrocie z nartek i deseczek udaliśmy się na gorące źródła. Na dworzu -6 a my w basenach termalnych. Wszystko co nas bolało po jeździe - zostało uleczone. Tego samego dnia wyjazd dla mnie się zakończył ponieważ trywialnie się rozchorowem. Jak się potem okazało rozkładać zacząl się również Zioło i Hubi, Z opowieści wiem że dnia nastepnego jeździlo się rewelacyjnie - pogoda dopisała - ja z Ziołem leczyłem się w tym samym czasie czosnkiem, cherbatą z cytryną i cebula itp. - bo na Słowacji w Niedziele nie ma możliwości kupienia żadnych leków - nawet na stacjach benzynowych nie ma żadnego apapu ani nic wiecej...Na poniedziałek był plan aby rano skoczyć jeszcze na stok lecz biorąc pod uwagę naszą kondycję - nic z tego nie wyszło. Pojechaliśmy do domciu. Podsumowując - wyjazd udany - warto było jechać zakończyć sezon narciarski i nie zepsuła go nawet nasza choroba.

Więcej zdjęć tutaj


1 komentarz:

 1. Coach Handbags Outlet are usually viewed as luxurious brands, but yet at inexpensive price.
  Today most people looking for COACH accessories will look for them at Coach Bags Factory Outlet.
  Coach Sale are just the most inexpensive items to purchase through Coach Purses Outlet, a small change purse or Cheap Coach Purses.
  Coach Bags On Sale are a fun accessory to add to a new collection.
  Coach Bags Outlet is can be carried or slipped over your shoulder.
  Authentic MK Outlet are made of high grade quality leather and Michael Kors Factory Outlet can actually have real leather on them.
  Michael Kors Purse Sale usually come with a plate bearing the MK Outlet logo to distinguish it from other Cheap Michael Kors Purses.
  Michael Kors Outlet Online have the inherent ability to capture the essence of what women like and what they want to wear and utilize.
  Michael Kors Outlet Store are a symbol of feminine elements and speak for all kinds of women.
  Michael Kors Purses On Sale of the day vary greatly, but all seem to share one characteristic, they are popular!

  OdpowiedzUsuń