czwartek, 7 kwietnia 2005

Windsurfingowy sezon 2005 rozpoczęty

W tym roku zima ciągnęła się, jak diabli i jeszcze na początku kwietnia na Zalewie był lód. Na szczęcie parę ostatnich dni było wyjątkowo ciepłych i słonecznych, a zmiana frontów przyniosła całkiem fajny wiaterek. Ponieważ na czwartek wszystkie serwisy zapowiadały 4-5 Bf i temperaturę w granicach 17-19 stopni, ekipa Wiatrolutków postanowiła dłużej nie czekać z rozpoczęciem sezonu. Zwłaszcza, że Dzioman namawiał wszystkich na grupie na pływanie już od początku tygodnia.

Na WKS-ie pojawiłem się jakiś kwadrans po 13.00. Na miejscu zastałem Huberta i Ufa taklujących swoje zabawki, a Dzioman szalał już na wodzie na swoim fristajlowym zestawie (Joker/Expression). Przyjechała też Ola-Zębola ze swoim psem - Sati (podobno nazwa kawy pochodzi włanie od imienia jej psa, ale to tylko plotka...). Oprócz nas był jeszcze jeden deskarz na Tabou i NP Expression. Wiało do brzegu jakie 2-5 Bf, tradycyjnie nierówno i szkwalicie.
Ufo zszedł na wodę na Infinity 7.8, a Hubert dosiadł WSE 6.3 (również Ufowego). Obaj złapali po kilka ślizgów w szkwałach. Ja spokojnie odczekałem, aż się chłopaki zmęczą i sprawdzą temp. wody i wykonałem wodowanie na sprzęcie Ufa (dzięki, Marcin!!!). Woda okazała się zaskakująco ciepła, na tyle, że nawet taki chudzielec, jak ja w szmatowatej piance 3mm nie zmarzł (no poza wyjatkiem dłoni, które lekko zgrabiały).
Po wykonaniu paru halsów (średnio udanych ze względu na siadający wiatr i kiepską formę) ja również skapitulowałem. Potem Ufo próbując odbić od brzegu zdemolował przybrzeżne drzewka swoim pancernym żaglem (stosowny donos do Ligi Ochrony Przyrody już został wysłany i zarówno Ufo, jak i David Ezzy poniosą surowe konsekwencje), ale raczej się chłopak nie napływał ;). Mi osobicie najbardziej zaimponował Dzioman, który cały czas katował willy-skippery i nie zrażał się ciągłymi katapultami. W międzyczasie na spocie pojawił się Jarek Owsiewski i pstryknął parę fotek, na które z wiatrolutkowej ekipy załapali się głównie Ufo i Sati. Przed naszym przyjazdem na spocie pojawiło się jeszcze dwóch deskarzy, a wiatr na chwilkę się wzmocnił, ale tylko na chwilkę (mam nadzieję ;>). Reasumując: ten dzień upłynął pod znakiem walki z gównianym wiatrem i własnš niemocą po zimie, ale sezon windsurfingowy Wiatrolutki mogą uznać za rozpoczęty!!!


3 komentarze:

 1. Bolsos Michael Kors Rebajas está por delante del paquete con el nombre de la firma de EE. UU. En la categoría de accesorios de lujo y ropa deportiva.
  Michael Kors Bolsos son premios codiciados, pero están disponibles en varios lugares.
  Bolsos Michael Kors Outlet comprado en su tienda tiene una garantía limitada de un año.
  Michael Kors Väska är identifierbar i både slankhet och elegans.
  Michael Kors Väska Rea betyder ett oerhört öga för smak såväl som stilighet.
  Michael Kors Väska Rea erbjuder den eleganta kvinnan ett utmärkt tillbehör att sticka ut.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coach Handbags Outlet are usually viewed as luxurious brands, but yet at inexpensive price.
  Today most people looking for COACH accessories will look for them at Coach Bags Factory Outlet.
  Coach Sale are just the most inexpensive items to purchase through Coach Purses Outlet, a small change purse or Cheap Coach Purses.
  Coach Bags On Sale are a fun accessory to add to a new collection.
  Coach Bags Outlet is can be carried or slipped over your shoulder.
  Authentic MK Outlet are made of high grade quality leather and Michael Kors Factory Outlet can actually have real leather on them.
  Michael Kors Purse Sale usually come with a plate bearing the MK Outlet logo to distinguish it from other Cheap Michael Kors Purses.
  Michael Kors Outlet Online have the inherent ability to capture the essence of what women like and what they want to wear and utilize.
  Michael Kors Outlet Store are a symbol of feminine elements and speak for all kinds of women.
  Michael Kors Purses On Sale of the day vary greatly, but all seem to share one characteristic, they are popular!

  OdpowiedzUsuń