wtorek, 5 września 2006

Prawie wave na prawie morzu ;)


Dwa piękne dni, które na długo utkwią w naszej pamięci. Nawet żagle w granicach 4 m2 były chwilami za duże. I nikt pewnie nie uwierzy, że tak potrafi zaskoczyć WKS.Prognozy utrzymywały się już od tygodnia. Mówiły o 15 węzłach przez dwa dni. Front miał obejmować całą Polskę więc nie było sensu organizować wyjazdu na północ. W poniedziałek z samego rana na WKSie stawił się Dzioman, Qter, Hubert, Ufo i ja. Prognozy tym razem oszukały nas w pozytywnym sensie. Zamiast zapowiadanych 15 węzłów dochodziło do ponad 30. Żagle, które otaklowaliśmy na początku w granicach 5 m2, szybko zaczęliśmy przetaklowywać na to co mieliśmy najmniejszego. Spokojnie można było pływać na 3.x jednak takich żagli w secie nie posiada żaden z nas :) Pojawiła się też silna ekipa, która otaklowała szóstki i z deskami szerokości drzwi od stodoły próbowała coś zwojować. Nie wiedzieć dlaczego po zejściu na wodę zniknęli na dobrą godzinę po czym wszyscy powoli wracali z deskami na głowach gdzieś z krzaków ;) Był też moment w którym tak przywiało że chyba chusteczki do nosa były by za duże. Zrobiło się szaro, wszystkich położyło, lunęło deszczem by po kilku minutach wrócić z powrotem do 7B :)We wtorek grupa troszkę się zmieniła. Grabek, Konrad, Hubert, Dzioman, i ja znów mogliśmy cieszyć się początkiem jesieni na wodzie. Część z nas na żaglach 4 część na 5 metrowych od rana do popołudnia ujeżdzała mega kartoflicho. Czasem tak samo ja w poniedziałek tworzyły się fale, na których można bylo zjechać co dawało przedsmak prawdziwej jazdy na fali. Sztuka złapania takiej moczarowej falki nie jest łatwa, ale jak już się uda może ona dostarczyć naprawdę dużo frajdy. Problem tylko, że są one krótkie i naprawde nieprzewidywalne. Pojawiają się na kilka metrów przed rajderem by zniknąć w najmniej spodziewanym momencie. No I mamy nową świecka tradycję: łamanie masztów przez Ufa :) W poniedziałek gdy wszyscy latali przeżaglowania na 4m Ufo wyszedł na 6.3. No I drugi maszt (poprzedni złamał 4 dni wcześniej na Narwi) w ciągu 4 dni ma do wymiany ;)
p.s. Przydał by się taki trening na kilka dni przed zbliżającym sie wyjazdem do Klit ...

Więcej zdjęć tutaj

2 komentarze:

 1. Bolsos Michael Kors Rebajas está por delante del paquete con el nombre de la firma de EE. UU. En la categoría de accesorios de lujo y ropa deportiva.
  Michael Kors Bolsos son premios codiciados, pero están disponibles en varios lugares.
  Bolsos Michael Kors Outlet comprado en su tienda tiene una garantía limitada de un año.
  Michael Kors Väska är identifierbar i både slankhet och elegans.
  Michael Kors Väska Rea betyder ett oerhört öga för smak såväl som stilighet.
  Michael Kors Väska Rea erbjuder den eleganta kvinnan ett utmärkt tillbehör att sticka ut.

  OdpowiedzUsuń
 2. Debe tener en cuenta que no todos los bolsos baratos disponibles en el mercado están hechos con material de la mejor calidad. Ciertos fabricantes se comprometen con la calidad de los productos, para ofrecerlos a precios bajos. (etiquetas: Bolsos Michael Kors,Bolsos Michael Kors Baratos,Bolsos Michael Kors Outlet)

  Dessa grossister kommer också att erbjuda dig ett brett utbud av alternativ att välja mellan, med avseende på färg, storlek, material och design. Dessutom kan du även få dem skräddarsydda, genom att komma med en handväskedesign på egen hand. (Taggar: Väska Michael Kors,MK Väska,Michael Kors Rea)

  Si vous vous assurez que les sacs à main bon marché que vous achetez sont fabriqués par un fabricant réputé, à partir de matériaux de la meilleure qualité, vous pouvez être certain qu’ils dureront longtemps. Les femmes dans le monde d'aujourd'hui ont besoin de transporter beaucoup de choses avec elles, où qu'elles aillent. (Mots clés: Sac Longchamp Pas Cher,Sac Longchamp Solde,Sac Longchamp Pas Cher)

  OdpowiedzUsuń