sobota, 13 marca 2004

Spotkanie grupowiczów pl.rec.windsurfing przy okazji targów Wiatr i Woda.
Dzwoni telefon, odbieram, Waluś.
- Jestem już na targach, w promieniu 4km brak miejsc do zaparkowania, do zobaczenia w środku.

Dzwoni telefon, odbieram, Waluś.
- Jestem już na targach, w promieniu 4km brak miejsc do zaparkowania, do zobaczenia w środku.
Tą optymistyczną informacją Waluś zachęcił nas do szybszego wyruszenia z domu.
Po wcześniejszych informacjach od Ufa i Huberta (odwiedzili halę targową już w piątek), że nie za bardzo jest co oglądać w Wiosce Windsurfingowej (tak nazwano po raz kolejny fragment hali targowej na których wystawiają się firmy związane z windsurfingiem) nastawiłem się raczej na spotkanie towarzyskie niż podziwianie stoisk wystawców. Jak się później okazało dobrze zrobiłem.
Pakujemy się z Ufem do fury i ruszamy na spotkanie z resztą ekipy. Okazuje się, że z parkowaniem nie jest tak źle (widocznie poznaniacy rzadko widują więcej niż 10 samochodów stojących obok siebie ;)), dwie minutki na piechotkę i jesteśmy na miejscu. Przed wejściem spotykamy Lubowa i Huberta i wbijamy się do środka. Pierwsze spostrzeżenie: ciasno. 


Wchodzimy do Wioski Windsurfingowej i rozglądamy się za znajomymi. Na scenie, która była postawiona w wiosce , Ava z Magdą kończą właśnie konkurs Miss Trapezu, więc zaczynamy zwiedzać stoiska. 5 minut na stoisku Fun Windu, który zaprezentował najnowszego Skata i Goye, przymiarka trapezu PattLove (ich ceny wydają się być dosyć przyjazne), tuż obok powiało gorącym greckim klimatem, który w środku zimy przywieźli do Polski goście z Prassonissi. Naszą uwagę przykuł bar do kita zawieszony do sufitu przed stoiskiem Board Sportu na którym Łukasz Koński prezentował swoje umiejętności na sucho, a co odważniejsi mogli się pobujać. Była prezentacja Energy ze słynnymi już żagielkami (perełki Krzysia M ) – Ezzy, nie zabrakło też akcentów kobiecych – Ava z www.wind4u.com.pl, gościnnie na stoisku BoSportu prezentowała fotki z obozu windsurferek na Prasonissi. No i najważniejsze: kupujemy Deskę, wypełniamy kupon i już mamy motywację żeby siedzieć na targach do 16. (O tej godzinie miało się odbyć losowanie nagród. Jedną z nich był wyjazd do Chorwacji więc motywacja była naprawdę spora ;).
W międzyczasie spotykamy Marcina (Smithpl) z Agnes, Andrzeja.l./gd z Magdą , Avę, Martinezza przybywa Qter, Hevi, Tadek,Waluś i WiR. Nasze zainteresowanie wzbudza stoisko firmy Surfpol i produkowane przez nich desie. Wystawca udziela nam wyczerpujących informacji na temat materiałów i technologii w jakich są one wykonywane.
Ogladamy polskie deski !!!


Brzmi to naprawdę obiecująco i mam nadzieje, że za jakiś czas będziemy mogli na wodzie zobaczyć wiecej desek rodzimej produkcji. Oczywiście nie omieszkamy nie skorzystać z możliwości porozmawiania z Jurandem na tematy grupowe i nie tylko. Po kilkudziesięciu minutach zaczynamy się rozglądać za miejscem w którym moglbyśmy usiąść i wypić piwko (ci co nie prowadzą ;)). Do wyboru mamy 2 bary, które powinny obsługiwać co najwyżej kino z 4 salami a nie imprezę na taką skalę. Znajdujemy kawałek miejsca, żeby przysiąść (Ufo z Walusiem “zdobywają” piwo) i czekamy na losowanie nagród . Godzina 16, na scenie przedstawiciel Deski (Lubow) z “sierotka”, startuje losowanie. Nagle dzwoni telefon:

- Czesc tu WiR. Będę za 5 minut. Wstrzymaj losowanie ! (warunkiem koniecznym do otrzymania nagrody była obecność podczas losowania)
Losowania wstrzymać się nie udało, ale na “szczęscie” wylosowane przed przybyciem WiRa nagrody nie byłu dla niego . Szczęście dopisało za to Heviemu, który wygrał kupon rabatowy do jednej z wypożyczalni sprzętu.
Po losowaniu i poinformowaniu wszystkich o wieczornym spotkaniu rozeszliśmy się do domów, aby przygotować się na wieczorne spotkanie.W knajpie zjawiłem się razem z Walusiem kilkanaście minut po godzinie 20. Frekwencja była jeszcze dosyć skromna, ale już po chwili musieliśmy organizować dodatkowe stoliki, żeby wszyscy mieli gdzie postawić swoje kufle. Zjawili się praktycznie wszyscy, którzy wiedzieli o spotkaniu. Pamiętali o nas również ci, którzy nie mogli się zjawić osobiście. Jako, że piwo “rozwiązuje języki” po kilkudziesięciu minutach wszyscy rozmawiali już z wszystkimi, głównie na tematy windsurfingowe ale nie tylko. Nie odbyło się też bez śpiewów, które pozwoliły nam “zarobić” kolejkę złocistego trunku ;)
Zabawa taka trwała do zamknięcia lokalu. Zostaliśmy grzecznie poinformowani, że to już ostatnia kolejka i że niedlugo lokal będzie zamykany. Przez moment chodziła nam jeszcze po głowach myśl, aby udać się do innego lokalu ale na szczęście Hevi z Tadkiem wsadzili mnie do samochodu i odstawili całego i wesołego pod drzwi domu.

Niedzielny poranek był zapewne ciężki nie tylko dla mnie, ale telefon od Qtra z informacją, że wieje i że o 11 jedziemy pojeżdzić na rollsie postawił mnie szybko na nogi (no spoźniłem się tylko godzine :)). Ale to już temat na inną opowieść. Wspomne tylko, że pojechaliśmy też poszukać spotu w dole biegu Wisły ale niestety nie znaleźliśmy dogodnego zejścia :(
Kogo spotkaliśmy (jeśli kogoś pominąłem to proszę o wybaczenie)

Ava z mężem Wojtkiem, Gałązek, Maja (zeszłoroczna Miss Pianki) z Kubą, Magda, Andrzej.l/gd, Witek i Maciek z Energy, Qter z Sylwią, Hevi, Tadek, Hubert, Ufo z Olą, Waluś, Lubow, Smithpl z Agnes, Martinezz, Jurand, WiR ija.

Więcej zdjęć tutaj.

1 komentarz: