niedziela, 16 lipca 2006

Rzucewo 2006

Długo oczekiwane optymistyczne prognozy wygoniły nas na Połnoc. Jako, że Qter i Konrad jechali równolegle, ale jednak nie razem napisali dwie relacje z blizniaczego wypadu w okolice Rewy.

Oczami Qtra

Piątek 19:00 początek pakowania u Chrabcia pod domem. O 20.20 jestem już u siebie pod domem i czekam na Hubiego z resztą sprzętu. W okolicach 23 udaje nam się spakować do Almy 3 deski, 4 bomy, 4 maszty i 8 albo 9 żagli. Pora spać.
Sobota – 3 AM – pobudka wstać, pora koniom dać…. 4.15 AM – z Hubim zabieramy Chrabcia i w drogę na północ. Około 9 rano docieramy do Ziola i ruszamy na sekret spot – Rzucewo. Po drodze do naszej ekipy dołączają dwaj kumple Zioła. W drodze dzwoni do nas Martinezz informując nas o zajebistych warunkach. Po dotarciu na miejsce szybkie taklowano naszych żagli, które od dawna zalegały w piwnicach czyli każdy wkłada to co ma najmniejszego czyli pomiędzy 4.2 a 5.0 :D. Na spocie siedzimy do późnego popołudni. W międzyczasie dobija Konrad z Przemkiem oraz wesoła ekipa WTS w składzie Kapeć, Matex, Robsiak, Moniek, Bajcarz i Waluś a także Kubuś – zaczyna robić się przyemnie, rodzinnie… Zmęczeni pływaniem – W KOŃCU – umawiamy się na wieczór na małe co nieco. Małe co nieco rozpoczynamy wczesnym wieczorem w gospodzie w Gdańsku gdzie po upływie większej ilości alkoholu i konsumpcji pani kelnerka się na nas obraża a kończymy w Ohm Barze gdzieś w okolicach sopockiego mocniaka w godzinach wczesno porannych lub jak kto woli późno nocnych.
Niedziela – 10 AM – z powodu nocnego małego co nieco wstajemy dość późno i na spocie w Rzucewie jesteśmy około południa. Tam czeka na nas śpiący w samochodzie Marrtinezz i Konrad z Przemkiem. W międzyczasie dojeżdża Adaś z Kaśką. Matex po konsultacjach telefonicznych informuje, że WTS zmył się w drogę powrotną – gdzie jak się potem okazało w Kapciowych okolicach polatali na dużych zestawach z 3h. W niedziele nie jest juz tak zajebiście z wiatrem więc taklujemy to co największe i cały dzień spędzamy emerycko się ślizgając, albo leżąc na plaży albo śpiąc. Wieczorkiem dobijamy na rybkę w Rewie, która się okazje niewypałem kulinarnym i spadamy w strone DC.
Poniedziałek – po północy jesteśmy cali, zdrowi, zmęczeni lecz zadowoleni w domkach we własnych łóżeczkach…
P.S.
Fotek ani filmu nie ma bo się Chrabciowi nie chciało wyjąć torby ze sprzętem z bagażnika Almy – wolał spać :P

Oczami Konrada

Prognozy już na tydzień wcześniej pokazywały, że zbliża się super pływanie w nadchodzącym weekend.
Wiatr miał wiać z N/ NE z siłą około 20-25 węzłów. Stało się jasne że jedziemy w kierunku Zatoki, czekaliśmy tylko do końca tygodnia, aby zrealizować swoje marzenia o wietrze – każdy z nas nie pływał od dłuższego czasu.
Po mało precyzyjnych ustaleniach, kto kiedy i z kim wyruszyliśmy nad ranem w sobotę w wiadomym kierunku.
Karawana składała się z 3 samochodów: Qtrowy z Chrabciem i Hubertem, Przemka z dziewczynami i mój zapełniony rodzinka. Po pokonaniu wszelkich niedogodności związanych z poruszaniem się po trasie nr 7 dotarliśmy do celu. Na miejscu śniadanko i ruszamy do Rzucewa, gdzie już Qtrowy skład na wodzie pomyka na żaglach 4,5-4,7.Ogólnie bardzo dużo osób znajomych na brzegu lub też ujeżdżających wściekle swój sprzęt.
Ogólne zadowolenie, że świetnie wieje ustępuje myśli, że nie mamy nic mniejszego niż 6,3 .Pomimo braku małego żagla i potwierdzeń kolegów, że 6,3 to wiele za dużo decyduję się na taklowanie- w końcu nie po to się przyjechało pół Polski żeby teraz siedzieć na brzegu i biadolić. W międzyczasie nad wodę zajeżdża ekipa z Walusiem, Kapciem, Matexem, Robsym , Mońkiem i innymi grupowiczami , którzy już od piątku siedzieli w Rewie. Schodzimy razem na wodę. Super jazda do późnych godzin popołudniowych, jedynym mankamentem była duża ilość zielska , które czepiało się stateczników. Jednocześnie warto wspomnieć o kajciarzach , którzy pływali razem z WS -ami i nawet obyło się bez kolizji. Wszyscy schodzimy z wody bardzo zadowoleni, jutro ma też wiać. Przemek i ja ruszamy do Władysławowa, gdzie czeka na mnie rodzinka, Qter , Chrabcio i Hubert jadą razem z Ziołem do 3 city.
Niedziela przywitała nas słoneczkiem i wiatrem, ale nieco słabszym niż dnia poprzedniego. Kurs wszyscy wybrali ten sam –Rzucewo . Dzisiaj na wodzie nie podzielnie panują kajciarze, dzisiaj mają wszystko w dupie, jeżdżą jak chcą, jeden nawet by mnie rozjechał gdybym się nie zorientował w porę, że koleś wali prosto na mnie i nie ma zamiaru mnie ominąć. Tego dnia wszyscy leniwie schodzą na wodę , wiatr wieje z siłą 4 bft. Bez pośpiechu się taklujemy , przyjeżdża Adam z lepszą połową i schodzi na 7,0 . Jakoś bez zapału nadal siedzimy w szuwarach i patrzymy jak Adam się ślizga od czasu do czasu, jednocześnie Przemek schodzi z wody twierdząc że na 6,2 to nie wieje, mój sprzęt tapla się razem, że szwagrem próbującym wejść na deskę po raz pierwszy w swoim życiu.
Zmieniam żagiel na 7,5 i zaliczam 2 godzinki ślizgania się, po południu dojeżdża Hubert z Qtrem i Chrabciem, którzy zabalowali wieczorem. Dzień mija na pływaniu na dużych żaglach. Około godziny 16 zbieramy się w drogę powrotną. Wracamy przez Rewę do obwodnicy trójmiasta, jeszcze kilka godzin i będziemy w domku.
Pozdrawiamy naszych kochanych drogowców, dzięki nim możemy podziwiać zakątki polskiej ziemi jadąc z prędkością krajoznawczą.

4 komentarze:

 1. Michael Kors Handbags Sale Clearance can be found in many different places unlike other luxury handbags.
  Michael Kors Outlet Online are great for any occasion.
  Michael Kors Factory Outlet is perfect for those who like to carry fashion bags.
  Michael Kors Bags Outlet are always great to own when you need a bag to go with everything.
  Michael Kors Outlet Online is so universal that it could appeal to everyone.

  OdpowiedzUsuń
 2. Michael Kors Handbags Sale Clearance can be found in many different places unlike other luxury handbags.
  Michael Kors Outlet Online are great for any occasion.
  Michael Kors Factory Outlet is perfect for those who like to carry fashion bags.
  Michael Kors Bags Outlet are always great to own when you need a bag to go with everything.
  Michael Kors Outlet Online is so universal that it could appeal to everyone.

  OdpowiedzUsuń
 3. Siempre habrá una razón por la cual podrán comprar Bolsas Michael Kors Precios de los minoristas en línea. Los compradores de hoy que estén interesados en comprar Michael Kors Rebajas podrán descubrir cómo pueden obtener los mejores resultados que siempre quisieron simplemente haciendo ruido con lo mejor de Bolsos Michael Kors Outlet que ofrecen más allá de precios asequibles.

  Dessutom med så många alternativ att välja mellan, har det blivit praktiskt taget omöjligt för köpare att ta reda på hur de kan köpa Designer Michael Kors Väska Rea online utan att behöva investera för mycket pengar eller tid i scouting den lokala marknaden som annars skulle tyckas omöjligt att göra först . En riktig äkta Michael Kors Rea skulle kunna ge dig tillbaka tusentals dollar och det är något som de flesta inte har råd med. Du kan faktiskt köpa Michael Kors Plånbok online.

  Maintenant, la question se pose de savoir si vous pouvez réellement trouver en ligne authentique Longchamp Soldes bon marché qui sont vraiment authentiques et la réponse est oui, vous pouvez! Un des sites les mieux notés et les plus populaires pour localiser le Sac A Main Longchamp en ligne parfait pour votre collection personnelle est eBay. Rappelez-vous, juste parce que vous êtes en mesure de magasiner en ligne Sac À Main Longchamp sur eBay à des prix incroyablement bas ne signifie pas qu'ils sont faux ou de qualité bon marché.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coach Handbags Outlet are usually viewed as luxurious brands, but yet at inexpensive price.
  Today most people looking for COACH accessories will look for them at Coach Bags Factory Outlet.
  Coach Sale are just the most inexpensive items to purchase through Coach Purses Outlet, a small change purse or Cheap Coach Purses.
  Coach Bags On Sale are a fun accessory to add to a new collection.
  Coach Bags Outlet is can be carried or slipped over your shoulder.
  Authentic MK Outlet are made of high grade quality leather and Michael Kors Factory Outlet can actually have real leather on them.
  Michael Kors Purse Sale usually come with a plate bearing the MK Outlet logo to distinguish it from other Cheap Michael Kors Purses.
  Michael Kors Outlet Online have the inherent ability to capture the essence of what women like and what they want to wear and utilize.
  Michael Kors Outlet Store are a symbol of feminine elements and speak for all kinds of women.
  Michael Kors Purses On Sale of the day vary greatly, but all seem to share one characteristic, they are popular!

  OdpowiedzUsuń