czwartek, 2 grudnia 2010

Dzien 3 czyli Marrakesz na gęsto

Za Chrabciem wejście do naszego hoteliku.
 Pierwszy dzień w Maroku i od razu zaliczmy chyba najintensywniejsze miasto. Centrum Marrakeszu to wielka medyna będąca jednocześnie ogromnym targiem ze wszystkim czego dusza zapragnie. Począwszy od golibrody, przez przygotowywane na miejscu jedzenie, zaklinaczy węży a skończywszy na stoiskach z armatura łazienkową oferującymi między innymi kible "na narciarza". Zgubiliśmy się w tych uliczkach po 15 minutach ale o dziwo wyszliśmy po 4 godzinach z grubsza w tym samym miejscu.

Nasi tu są.
Zregenerowaliśmy siły przy słodkiej herbacie i ruszyliśmy szukać zabytków zlokalizowanych poza medyna. Po godzinnym marszu wylądowaliśmy na przedmieściach które chyba dawno nie widziały białych ludzi. No w każdym bądź razie mieszkańcy byli wyraźnie zaciekawieni naszą obecnością. Nakarmili nas smacznie, policjant grzecznie i po angielsku pokierował nas do autobusu i bezpiecznie wróciliśmy do centrum. 

Inny przedstawiciel naszego kraju.
Ogólnie jest tu, jak na takie mocno turystyczne miasto, mało nachalnie i zadziwiająco bezpiecznie. Szwendamy się po wszelkich zaułkach, nawet tych bardzo ciemnych i jak dotąd wszyscy żyją i wszystko co przywieźliśmy ze sobą mamy w komplecie. Poza masą wrażeń jesteśmy bogatsi o lokalny hit zakupowy. Mamy już z 10 czapek, kolorowych, miejscowych i na dodatek tylko po 10 DH/1Euro sztuka (cena wyjściowa 30 DH). Wieczór w paru knajpkach pod znakiem miejscowej kuchni i słodkiej herbaty zaparzanej z miętą.

Król i jedno z bogactw Maroka - słodycze.
Jutro koniec czystej turystyki. Rano ruszamy na spotkanie z oceanem. Cel Essaouria vel As-Sawira vel Mogador. Jednym słowem miasto, które cieszyło się powodzeniem u różnych najeźdźców.

--
hubert

1 komentarz:

 1. Michael Kors Handbags Sale Clearance can be found in many different places unlike other luxury handbags.
  Michael Kors Outlet Online are great for any occasion.
  Michael Kors Factory Outlet is perfect for those who like to carry fashion bags.
  Michael Kors Bags Outlet are always great to own when you need a bag to go with everything.
  Michael Kors Outlet Online is so universal that it could appeal to everyone.

  OdpowiedzUsuń