czwartek, 18 sierpnia 2011

Starość i radość – czyli jeszcze dajemy radęAby stawić czoła demencji i udowodnić, że ciągle jeszcze możemy i
potrafimy zebraliśmy się w sobie i postanowiliśmy nie odpuścić prognozie.Pospolite ruszenie spowodowało ostatecznie uformowanie się ekipy w składzie Chrabąszcz i ja czyli Muki. Start z Wawy poszedł gładko jak na Chrabąszcza standardy :) (tylko jeden powrót do Piaseczna po klucz do boxa, kilka spotkań itd). Tak więc wyjeżdżamy ok 22 i po 2 godzinach lądujemy w Rybnie. Szybkie piwko i spać. Rano pakowanko mojego sprzętu na dach i o 7 jesteśmy z powrotem w drodze.

Decyzja zapada, że jedziemy do Jastarni sprawdzić czy rzeczywiście da się tam popływać na falach. Jako, że wcześniej wiało lekko z południa powinny tworzyć się falki. W Łebie co prawda odbywają się zawody wave, ale zapowiadane 30 węzłów + rozbujane morze skłaniają nas do rozgrzania się w lajcikowych warunkach. W Jastarni lądujemy przed południem. O 12 schodzimy na wodę na żaglach w okolicach 5m2. Latamy z 1.5 godziny żeby przetaklować sie na szmatki 4-metrowe. I tak już zostaje do końca dnia. Czasmi przywiewa tak, że przydało by się cos w granicach 3m2, ale generalnie jest dobrze. W okolicy wejścia do portu rzeczywiście formują się falki o wysokości ok 1.2 -1.5m. Zero przyboju. Bawimy się tak do upadłego. Schodzimy z wody dopiero jak słońce zaczyna chylić sie ku horyzontowi. Piękny dzień. Kwaterę znajdujemy praktycznie w pierwszym domu. Zrzucamy graty i ruszamy coś zjeść.
Trochę włóczęgi po Jastarni uświadamia nas, że wypadliśmy już z obiegu. Przed lokalnymi klubami, w deszczu, odziani w japonki, spodnie moro, polary i sztormiaki nie pasujemy troche do młodego pokolenia. Bez fryzury typu the Beatlles, spodenek w kwiaty i modnego sweterka albo koszuli nie mamy tu czego szukać. Trafiamy więc do kawiarni z wymiatającym na gitarze bardem i tu finiszujemy. Spanie bo jutro rano ma coś zawiać.

Jako, że prognoza mówiła, że wiatr ma być tylko do 11-12 na spocie meldujemy sie chwilę po 8 rano. Pada, jest zimno i na wodzie jakieś marne 4B. Czekamy czy się coś rozwieje bo po wczorajszym dniu nie chce nam sie schodzić na największych żaglach. Jednak z każda godziną wiatr siada. Spotykamy ziomka z naszego lokalnego spotu, który informuje nas, że w Łebie były warunki na żagle w granicach 3m2. Jastarnia to był dobry wybór. W ramach leczenia ran i dusz udajemy się w stronę Władka, żeby zajrzeć do hydrosfery i innych sklepów. Dawno nie bywaliśmy w takich miejscach :). Jednak korek do ronda zmusza nas do zawrócenia i po zwiedzeniu kilku kempingów i muzeum bunkrów wracamy do Jastarni. Cały dzień pada i jest zimno. W międzyczasie odwiedzamy port i próbujemy umówić się na rejs speedboatem ale właściciel nie jest zainteresowany wożeniem dwóch znudzonych gości. Trochę zabawy dostarcza nam widok instruktora, który próbuje zmusić omege i 3 kadetów do wyjścia z portu. Po 20 minutach walki z pagajami, kadetami, wiatrem i samą łajbą poddaje się. Szkolenie zmienia się w kurs motorowodny (przecież łatwiej wyśc z portu na silniku niż na pagajach, szczególnie przy 3-4B) i cała ekipa dosiada pontonu z silnikiem. Zapewne czas na żagle przyjdzie jak nie będzie wiało ;) Wieczorem znajdujemy szisza pub, chrabaszcz okupuje kibel robiąc wieczorna toaletę (nie wypadało wejść z brudnymi stopami do „sziszacornera" ;)), ja zasypiam przy fajce no i wieczór kończymy kolejną sesją z lokalnym bardem.Ranem o 8 już siedzimy w samochodzie w drodze powrotnej. Ja wysiadam w Rybnie a Chrabąszcz robi kolejne kilometry by wieczorem zawitać w Rzeszowie.

Wszystkim niedowiarkom i samym sobie udowodniliśmy, że jeszcze się da więc teraz czekamy na kolejna prognozę ;)

To pisałem JA czyli: MUKI

Więcej zdjęć tutaj


1 komentarz:

 1. Michael Kors Handbags Sale Clearance can be found in many different places unlike other luxury handbags.
  Michael Kors Outlet Online are great for any occasion.
  Michael Kors Factory Outlet is perfect for those who like to carry fashion bags.
  Michael Kors Bags Outlet are always great to own when you need a bag to go with everything.
  Michael Kors Outlet Online is so universal that it could appeal to everyone.

  OdpowiedzUsuń