poniedziałek, 27 lutego 2012

40cm lodu


Było nas pięciu chętnych zimowych lotów a zostało trzech. Finalnie w okolicach Giżycka pojawił się Qter, Fafik i Czesio... 

Zaczeliśmy standardowo : czyli w piątek wieczorem poprzez Ełk do Giża, tam zamelinowanie w ośrodku, w którym jak zwykle  byliśmy jedynymi gośmi, i jakieś małe co nie co wieczorową porą. Sobota przywitała nas dość silnymi podmuchami wiatru i zachmurzonym niebem. Zjedliśmy szybkie śniadanie w „Barze Leśnym” gdzie na nogi postawił nas żur i na jezioro. Na początek poszdł monotyp oraz jeden DN. Z Czesiem zacząłem latanie na monotypie co by wprowadzic go w tajniki latania. Chłopak po nocnych lekcjach dawał radę więc przesiedliśmy się na DN-y. Tymaczasem Faf katował loty „tam i z powrotem”. Kubica byłby z niego dumny. Lataliśmy do upadłego – czyli praktycznie do wczesnego zmierzchu. Po lataniu zaliczyliśmy Giżyckie „Kuchnie Świata” pożywiając się jak przystało na twardzieli mięsiwem i browarem. Na koniec wrócilismy do naszego SPA i udalismy się na saunę. Sesja w saunie tak nas rozleniwiła, że wieczorkiem padliśmy na przysłowiowy ryj w swoich wyrach. Niedziela wyglądała z pozoru na taką samą lecz na zamarznietej tafli jeziora panował istny armagedon. Problemem był nie tyle silny wiatr ale mega kopy do 8 Bft. Tzw. strzały znikąd szybko zweryfikowały nasze umiejetności. Zaczeło się niewinnie od zgubionej zawleczki wanty. Potem było już tylko gorzej. Prędkosci osiagane na dwóch refech na DN-ach były wręcz imponujące. Na tyle, że w kopach „udało” nam się połamać maszt i podrzeć jeden z żagli. Dzień dostarczył nam porządnej dawki adrenaliny i na długo pozostanie nam w pamięci. Skończyliśmy latać koło 15-nastej. Szybkie pakowanie, obiad i przez Ełk do Wawy. Na miejscu korzystaliśmy ze sprawdzonej ekipy Adama i Ani z www.kursmazury.pl. Dwa dni pełne wrażeń podrasowały nasze uśpione zimowymi mrozami ego. Jednym słowem do zobaczenia za rok.

To pisałem ja: Qter

Więcej zdjęć tutaj

2 komentarze:

  1. Both things are possible if you carry Michael Kors Handbags Wholesale. If you are a woman who goes for innovative designs, a designer Michael Kors Bags On Sale is perfect for you. Offering a huge selection of chic purses, handbags, shoes and accessories, Michael Kors Outlet Online Store celebrates womanhood in an entirely unique way. Michael Kors Factory Outlet Online Store At Wholesale Price are one of the most sought-after handbags worldwide. We all agree that diamonds are a woman's best friend; however Official Coach Factory Outlet Online are absolutely next in line. To Coach Outlet Sale aficionados, don't fret because we have great news: a discount Official Coach Outlet Online isn't hard to find. If you are a smart shopper looking for a good buy and great deals on your next handbag purchase, you can go to Official Coach Outlet Online.

    Friendly Links: Toms Shoes Womens | Toms Clearance

    OdpowiedzUsuń