piątek, 15 lutego 2013

Żeberka z rusztu x2W tym roku nie było wyjścia. Qter zarezerwował domek, po czym zapytał czy jesteśmy chętni na wyjazd. Cerny Dul znaliśmy już z wyjazdu 2 lata wcześniej. Tyle, że tym razem domek był w samym centrum miejscowości. Do wyciągów 3 minuty piechotką, restauracja 1 minutę, bar ze sklepem za ścianą;)

Cel wyjazdu to samemu troszkę pojeździć, ale głównie szkolić nasze pociechy. Przed samym wyjazdem Fafik (który stracił szanse na Alpy w tym roku) zdecydował się też z nami jechać.
Sama chatka to połączenie góralskiej tradycji z gierkowską myślą techniczną. Cześć była wykonana z bali drewnianych a część z cegieł. Sporo miejsca w środku i pełne wyposażenie. W sumie niczego więcej nie trzeba.W samym Cernym Dulu są 2 krzesełka i kilka orczyków, które wwożą ludzi na jedną górę. Jest też kilka szkółek, snow park dla dzieci z taśmą, która jest bardzo wygodna przy nauce najmłodszych.
Pierwsze 3 dni było super. Trochę poniżej zera, śniegu sporo, dzieciaki się uczyły, my jeździliśmy. Później temperatura skoczyła do +5st i zaczął padać deszcz. Ja z Fafikiem sobie odpuściliśmy, ale Qter z rodziną dzielnie walczyli na stoku w deszczu. Następny dzień my chcieliśmy spędzić w Trutnovie a Qtry na stoku. Jednak zmęczeni już deszczem postanowili sobie też odpuścić. My zawróciliśmy z drogi (zdążyliśmy tylko zakupić trochę alkoholi w Tesco) i wszyscy wybraliśmy się do Karpacza do hotelu Gołębiewski. Urzędował tam Pilich z rodzinką i postanowiliśmy ich odwiedzić i skorzystać z zaplecza basenowego. Troszkę się wymoczyliśmy, odpoczęliśmy i pokonując kolejny raz przepiękną drogę przez Małą Upę wróciliśmy do naszej chatki.


Gdy już myśleliśmy, że pogoda zepsuje nam wyjazd wybraliśmy się do Jańskich Łaźni, aby sprawdzić Cerną Horę. Po wjechaniu kolejką na szczyt było -1 i przyjemny śnieg. Następnego dnia pojechaliśmy tam z samego rana. Trasy długie, chłodniej a na samym szczycie nawet zimno. Tym sposobem udało się nam jeszcze trochę pojeździć.

Nie sposób też nie wspomnieć o jedzeniu i piciu ( tak, tak po to też tam pojechaliśmy). Restauracja, która był oddalona od domu o jakieś 200 m podawała takie ilości tak smacznego jedzenia, że wracaliśmy do niej z wielką przyjemnością (żeberka z rusztu będą mnie tam ciągnęły przez następny rok). Nie mogliśmy sobie również darować sauny w pobliskim hotelu do użytku na naszą wyłączność po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.Muszę też wspomnieć o jedynym sklepie otwartym 7 dni w tygodniu od rana do wieczora, który mieliśmy w sąsiednim domu. Sklep ten łączył też w sobie bar gdzie od rana nasi południowi sąsiedzi sączyli browar do śniadania. To co było w sklepie na półkach, można było zamówić i skonsumować na miejscu – poczynając od piwa, przez mocniejsze alkohole a kończąc na syrze i bramborach ;)
to pisałem ja: muki
Więcej zdjęć tutaj

3 komentarze:

 1. Debe tener en cuenta que no todos los bolsos baratos disponibles en el mercado están hechos con material de la mejor calidad. Ciertos fabricantes se comprometen con la calidad de los productos, para ofrecerlos a precios bajos. (etiquetas: Bolsos Michael Kors,Bolsos Michael Kors Baratos,Bolsos Michael Kors Outlet)

  Dessa grossister kommer också att erbjuda dig ett brett utbud av alternativ att välja mellan, med avseende på färg, storlek, material och design. Dessutom kan du även få dem skräddarsydda, genom att komma med en handväskedesign på egen hand. (Taggar: Väska Michael Kors,MK Väska,Michael Kors Rea)

  Si vous vous assurez que les sacs à main bon marché que vous achetez sont fabriqués par un fabricant réputé, à partir de matériaux de la meilleure qualité, vous pouvez être certain qu’ils dureront longtemps. Les femmes dans le monde d'aujourd'hui ont besoin de transporter beaucoup de choses avec elles, où qu'elles aillent. (Mots clés: Sac Longchamp Pas Cher,Sac Longchamp Solde,Sac Longchamp Pas Cher)

  OdpowiedzUsuń
 2. Both things are possible if you carry Michael Kors Handbags Wholesale. If you are a woman who goes for innovative designs, a designer Michael Kors Bags On Sale is perfect for you. Offering a huge selection of chic purses, handbags, shoes and accessories, Michael Kors Outlet Online Store celebrates womanhood in an entirely unique way. Michael Kors Factory Outlet Online Store At Wholesale Price are one of the most sought-after handbags worldwide. We all agree that diamonds are a woman's best friend; however Official Coach Factory Outlet Online are absolutely next in line. To Coach Outlet Sale aficionados, don't fret because we have great news: a discount Official Coach Outlet Online isn't hard to find. If you are a smart shopper looking for a good buy and great deals on your next handbag purchase, you can go to Official Coach Outlet Online.

  Friendly Links: Toms Shoes Womens | Toms Clearance

  OdpowiedzUsuń