wtorek, 21 kwietnia 2015

Carving Session 2015 - Krynica - Lepiej późno niż wcale
  Rok temu mieliśmy jechać na Carving Session do Krynicy Górskiej. Wpłaciliśmy zaliczki i czekaliśmy na wyjazd. Ale jaka była zima część z nas jeszcze pamięta, więc ostatecznie do wyjazdu nie doszło z braku śniegu. Coż, pozostało nam poczekać tylko rok :)

   W tym roku śnieg był. Qter poogarniał wszystko i wyruszaliśmy w czwartek prosto z roboty. Zapakowanym samochodem pojechałem do fabryki. Popołudniu zwinąłem Qtra, Fafika z Mordoru i już byliśmy na trasie. Po drodze jeszcze tylko alko-zakupy gdzieś w mieście o niewymawialnej nazwie i około 23:00 meldujemy się w pensjonacie 300m od stoku na którym mamy jeździć. Jeszcze nie ma wielu gości, ale wypijamy prawie wszystko co kupiliśmy i idziemy spać.
Rano, po śniadaniu wypożyczam deskę i wbijamy się na wyciąg. Qter podejmuje się roli mojego trenera i zaczyna się 3 dniowa sesja masochizmu. Stok jest super przygotowany i świetnie nadaje się na doskonalenie umiejętności. Jest szeroki, niezbyt stromy i bez tłoku. Pogoda piękna, wręcz za piękna. Mocno na plusie i świeci słońce. Około 15 stok już zaczyna płynąć wiec zwijamy się na kwatery. Zaczyna się zjeżdżać reszta ekipy miłośników twardych desek i carvingu. W międzyczasie idziemy w miasto, umawiamy masaże na sobotę i wracamy na kwatery.
Wieczorem wszyscy nastawiają się na jutrzejszy dzień kiedy to maja być zorganizowane zajęcia na stoku. Kilka piwek i idziemy spać.


  Sobota znowu wita nas ładnym słoneczkiem i coraz wyższą temperaturą. Szybkie śniadanie i jesteśmy na stoku. Większość bierze się za szkolenie swoich carvingowych umiejętności, ja staram się obijać coraz mniej a Fafik pokazuje jak to jest być emerytem :) W nocy temperatura spadła poniżej zera więc stok był super do godziny 14. My z Fafem kończymy w okolicach 15 i jedziemy na umówione masaże a Qter walczy do końca.
  Wieczorem jeszcze robimy dłuższy spacer po Krynicy połączony z degustacją między innymi Guinnessa i wracamy na kwatery gdzie odbywają się analizy całodniowych zmagań na stoku.
My z Fafem jak przystało na emerytów idziemy spać dosyć wcześnie, tylko Qter stara się uratować nasz honor :)

   Niedziela to ostatnie podrygi w pełnym słońcu na super przygotowanym stoku. Ja poobijałem się już na tyle mocno, że w kolejny dzień i tak nie był bym już w stanie jeździć. Dopełnieniem wszystkiego była próba ominięcia tyczki i niestety zawadzenie o nią z dość dużą prędkością dziobem deski. Wniosek jeden - kask to absolutne minimum a następnym razem trzeba będzie zainwestować w zbroję (pisząc tą relację, półtora miesiąca po wyjeździe jeszcze odczuwam tego skutki). Qter z reszta ekipy kontynuują szkolenie, jeżdżą slalom i generalnie obijają się też nie licho. Tego dnia najwięcej frajdy sprawia nam opalanie się na stoku. Około 14 zwijamy się do samochodu i wyruszamy w drogę powrotną do Wawy.

  Fajny wypad z ekipą fajnych ludzi, super przygotowany stok, brak tłoku, piękna pogoda i możliwość nauczenia się czegoś nowego to to co misie lubią najbardziej. Jak zarazie jedyny objaw naszej demencji to mniejsza ochota na większe ilości alko. Reszta jeszcze pozostała na przyzwoitym poziomie ;)

 muki

Więcej zdjęć tutaj

2 komentarze:

  1. اتباع بعض أفضل الممارسات واتخاذها خطوة واحدة في كل مرة. على الرغم من أنه قد يكون من المغري تسريع العملية ، فكر في مدى شعورك عندما تفك ، وكل شيء منظم وغير تالف ومستعد للتخلص منه. إنه أسهل مما تتصور!شركة نقل عفش بالرياض

    OdpowiedzUsuń
  2. Annie isolates herself from her family, working long hours on highly detailed, lifelike dioramas depicting scenes from her own life. Peter, MK Outlet Store her Coach Outlet Online teenage son, (Alex Nike Air Force 1 Cheap Outlet Wolff) is Coach Purses On Clearance preoccupied with girls and smoking weed with his friends under the school bleachers. And Charlie is taciturn, more interested in making strange toys from odds and ends (and a pigeon's head) than she is in making friends Coach Outlet Clearance Sale with her classmates..

    The course of the reaction is dominated by orbital, rather than electrostatic, considerations. The HOMO of stabilized enolates has a large coefficient Coach Outlet Clearance Sale on the central carbon atom while the LUMO of many alpha, beta unsaturated Michael Kors Outlet Online carbonyl compounds has a large coefficient on the beta carbon. Michael Kors Bags Outlet Thus, both reactants can be considered soft.

    OdpowiedzUsuń